חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

שיער יבש - איך מטפלים בעונה הקרה?


החורף כבר כאן והשיער מגיב בהתאם וסובל מיובש שמונע מבעדו להבריק ולזהור למרחקים. יש הרבה סיבות לכך שדווקא בעונה הקרה השיער מתייבש – הרוח, הקור

וגם המעברים התכופים בין חללים מחוממים לטמפרטורות הנמוכות בחוץ, לצד השימוש הגובר בפן.

שיער יבש לא רק נראה חסר חיים, אלאהוא גם בעל מרקם גס ומחוספס ונוטה לחשמל סטטי ולקצוות מפוצלים.חשוב מאוד להעניק לו לחות וטיפול מסור.אז מה אפשר לעשות כדי למנוע את התייבשות השיער בחורף ולעודד את החייאתו המחודשת? הנה כמה טיפים אפקטיביים.

אמצעי מניעה נגד היובש

לפני שפועלים באופן אקטיבי לטיפול בשיער, חשוב לדעת ממה להימנע: ראשית, המעיטו בשטיפת השיער למינימום האפשרי בין פעמיים לשלוש חפיפות לכל היותר בשבוע, כיוון שלחות בשיער בשילוב האוויר הקר מייבשים עוד יותר את השיער ואף גורמים לשבירתו. כמו כן, רצוי לייבש את השיער בבית באופן טבעי עם מגבת ולא עם מייבשי שיער ולהפחית את השימוש בהתערבויות כימיות דוגמת צביעה, החלקה או סלסול. נסו להשתמש במברשת בעלת שיניים עדינות במיוחד.

הגנה על השיער מפני הקור
נתחיל מהחיצוני אל הפנימי: כדי שהחלל של הבית יהיה עשיר בלחות כדאי להוסיף מכשיר אדים או כלי אידוי וכך למנוע התייבשות השיער כתוצאה משהייה ממושכת בחלל המחומם באמצעים מלאכותיים – מומלץ להפעיל גם בלילה אם מופעל חימום חיצוני. כדאי גם לכסות את השיער בעת יציאה לרוח על אחת כמה וכמה אם הוא רטוב בין אם בכובע או מטפחת.

אפשר לגשת למספרה כדי לגזוז קצוות מפוצלים ובכל מקרה, רצוי לוודא שהתזונה עשירה במינרלים וויטמינים לחיזוק הקרקפת כמו עלים ירוקים, ברוקולי תרד, גרעיני חמנייה ולהרבות בשתיית נוזלים כמו מיצים טבעיים, מים, חליטות תה. לחיזוק ניתן ליטול גם תוספי תזונה כמו ביוטין ואבץ שתורמים לחיזוק השיער וכך גם עשויים למנוע יובש שמחליש את השיער.

טיפול אינטנסיבי במיוחד

אין ספק שבחורף עולה החשיבות של שימוש במרכך שיער אבל לא תמיד פעולת המרכך תספיק להזנתו ולכן כדאי להוסיף קרם לחות לשיער יבש רצוי לפני השינה. עיסוי הקרקפת במהלך השטיפה היא פעולה שתתרום מאוד להמרצת מחזור הדם וכך גם לשיער מבריק יותר. כמו כן, חשוב מאוד לצרף לטיפול השבועי מסכת שיער לטיפול עמוק שגם משקמת את נזקי השיער וגם מגינה עליו מפני השפעות מזג האוויר והסביבה.

מומלץ לחפש מסכה ייעודית לשיער יבש ולמרוח אותה מהקצוות עד לקרקפת, לעטוף אץ השיער במגבת חמה לחכות מספר דקות למקסימום ספיגה של חומרי ההזנה כך שיחדרו עמוק ולאחר מכן לשטוף היטב. העדיפו מסכה המבוססת על רכיבים טבעיים. כך למשל מסכת פיטוקרטין של פיטו פריז כוללת קרטין בוטאני שחודר עמוק לסיבי השיערובונה את המבנה הפנימי ביחד עם חומצות הילורוניות המסייעת להשגת לחות מרבית לשיער למראה חזק וזוהר במיוחד.

קופון הנחה מעודכן - פיטו

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד